Varu saderēt, ka cīsiņus tu vāri nepareizi. Ir tomēr tas jādara citādāk

Uz kādu brīdi novērsīsimies no pasaulīgām lietām, no visas šīs nevajadzīgās steigas un parunāsim par patiešām vajadzīgām lietām. Kā katliņā uzvārīt cīsiņus, lai tie būtu patiešām garšīgi? Jautājums nopietns un kļūdas pieļaut te galīgi nedrīkst.

Laikam jau jāsāk ar to, ka lai pagatavotu garšīgus cīsiņus, tie nav jāizvēlas vislētākie. Te nu centies kā gribi, no slaucējas balerīna nesanāks. Bet uzlabot cīsiņu garšu tomēr var. Tagad pastāstīsim, kā tas darāms.

Kā vārīt cīsiņus katliņā

Cīsiņi, vismaz teorētiski, ir gaļas produkts. Attiecīgi, rīkosimies ar tiem kā ar gaļu.

Vispirms noņemsim no tiem apvalkus. Tas izdarāms pavisam vienkārši. Tad liksim tos ūdenī un gatavosim. Ir divi gatavošanas veidi: aukstā ūdenī un vārošā.

Visi zina, lai pagatavotu labu buljonu no gaļas, tā jāliek aukstā ūdenī. Un tā kā cīsiņi ir gaļa, tad šis veids derēs arī mums. Un kas tad galu galā sanāk? 

Nu tad liksim cīsiņus vārošā ūdenī. Godīgi sakot, rezultāts arī tad neiepriecina. Iespējams, ka garša būs nedaudz labāka nekā pirmajā variantā, bet tikai mazliet. Atkal ir uzpūsts izstrādājums, kurš pēc 5 minūtēm būs līdzīgs nezin kam.

Secinājums: cīsiņiem pirms vārīšanas apvalkus noņemt nedrīkst!

Atgriežamies sākuma punktā. Cīsiņi apvalkā, katliņš ar ūdeni, uguns. Ilgi tevi nemocīsim. Pēc analoģijas ar to pašu buljonu, ilgstoša gaļas apstrāde vajadzīga tikai tad, ja no tās jādabū garšīgs buljons. Mūs tas neinteresē. Tātad cīsiņus liekam vārošā ūdenī.

Ar mēģinājumu un kļūdu metodi noskaidrots: 5 minūtes jāvāra parastie cīsiņi. Jo lielāks izstrādājums, jo ilgāk jāvāra.

Apvalku sadurstīt nevajag, būs labi tāpat. Taču mūsdienu gaļas izstrādājumu standarti ir mainījušies, kā zināms, ne uz labo pusi. Tāpēc pāris reizes ar dakšiņu iedurt tomēr vajag.

Vai vajag pievienot sāli, lauru lapas un piparus? Var, tikai jēgas no tā nebūs. Apvalks neļaus izmainīt cīsiņu garšu. Bet sāls cīsiņos jau tā ir par daudz.

Kad cīsiņi ir uzvārīti, tad noņem apvalkus. Nepārdzīvo, tie ir gatavoti no īpaša sastāva, kurš nav kaitīgs veselībai arī pēc vārīšanas. Cīsiņi labi derēs kopā ar kartupeļu biezputru, griķiem vai makaroniem.

Vai var cīsiņus ēst nevārītus? Ja garšo – jā. Tie ir gatavoti tā, ka tos var ēst arī nevārītus. Dažiem garšo cīsiņi ar salātiem. Tā ir tautas recepte! Tā kā vari droši iet uz veikalu un pirkt jebkurus cīsiņus. Tagad tu zini, kā tos pagatavot garšīgi!