Omīte izskaidroja, kā saglabāt ilgas attiecības, lai tava otra pusīte neaizietu pie kāda cita

Šajā vasarā mēs ar kompāniju devāmies atpūsties pie jūras. Mājokli noīrējām pie vietējiem iedzīvotājiem. Dzīvokli mums uzticēja kolorīts pāris. Saskarsme ar viņiem mums kļuva par vēl vienu atpūtas veidu. Mums ar draugiem ļoti patika ar viņiem sarunāties, viņiem vienmēr bija atbildes uz visiem jautājumiem. Viņi mums pastāstīja, kā saglabāt laulību stipru un laimīgu.

Iemesla neticēt Maijai un Ābramam (tā sauca mūsu jaunos paziņas) mums nebija, jo tas, kā šie cilvēki attiecās viens pret otru, ir labs paraugs mums visiem.

Pāris kopā ir jau vairāk nekā 35 gadus. Izrādās, ka ģimenes ir pašas stiprākās un tam ir vairāki iemesli. Maija pastāstīja, kas ir jāatceras, lai saglabātu ģimeni stipru. Viņas padomus mēs atceramies un pat pierakstījām!

Padomi, kā saglabāt laulību stipru

Ebreju pārus uzskata par stiprākajiem, un tas nav vienkārši tāpat vien. Vispirms jau ebreju pāri daudz retāk šķiras. Viņi uzskata, ka pat, ja pārim ir kādas nesaskaņas, viņi tās cenšas risināt, nesteidzas uzreiz izšķirties.

Ebreju sievas apgalvo, ka laulībā pāris it kā saaug. Ebreji – vīri ir mazāki laulības romantizētāji. Lielākā daļa no viņiem uzskata, ka sievietes viena no otras īpaši neatšķiras. Tieši tāpēc, ja neizveidojas attiecības ar vienu sievieti, tad arī ar, visdrīzāk,  neizdosies.

Mūsu ģimenes pāri strīdu laikā viens otram saka par šķiršanos. Ebreju ģimenēs tas nav pieņemts. Ja vēlies ilgi dzīvot kopā, par šķiršanos pat runāt nesāc.

Mīlestība beidzas pēc 10 gadiem

Rietumos valda uzskats, ka katra cilvēka dzīvē var būt tikai viena mīlestība. Un daudzi arī sāk meklēt šo mīlestību, lai uz tās pamata veidotu ģimeni. Bet praktiskie ebreji ģimeni redz citādāk. Viņi apgalvo, ka laulību ar savām rokām veido 2 cilvēki. Un tikai tad, kad ir izgājuši  cauri priekiem un bēdām, starp viņiem rodas mīlestība.

Iemīlēt un pieņemt sievu jebkurā izskatā

Ebreju ģimenēs pieņemts sievietes skaistumu uztvert caur vīrieša prizmu. Tāpēc, ja vīrietim liekas, ka viņa sieva slikti izskatās, tad jādusmojas viņam ir pašam uz sevi.

To apstiprina arī psihologi. No komplimentiem un uzmanība sieviete kļūst par skaistuli. Bet vienaldzības un necieņas dēļ sieviete novīst. Tas viss ietekmē attiecības ģimenē.

Iemīlēt vīru tādu, kāds viņš ir

No sievietes puses ģimenes dzīvē arī jābūt paustai šādai gudrībai. Katram cilvēkam ir savi netikumi, ideālu cilvēku nav. Un censties atrast sev vīrieti bez netikuma ir ļoti naivi. Daudz loģiskāk ir atrast vīrieti, ar kura netikumiem tu būsi gatava samierināties. Pretējā gadījumā vari vispār palikt viena.

Bez tam, gudrās ebreju sievas nekad nekoncentrē savu uzmanību uz vīru sliktajām īpašībām. Bet labās īpašības pasvītro un paslavē.

Aizmirst sīkās kļūdas

Man bieži nācās novērot, kā laulātie pastāvīgi atgādina viens otram viņu kļūdas. Manu paziņu vidū bija ģimene, kur sieva trīs gadus atgādināja vīram, ka viņš slikti nostiprinājis virtuves skapīti, tas kritis un bijuši sadauzīti visi trauki. Protams, trauku ir žēl, bet pat tad, kad vīrs piekāra jaunu skapi un nopirka jaunus traukus, sieva turpināja vīram to atgādināt. Laikam jau lieki teikt, ka šie cilvēki vairāk nav kopā.

Ebreju sievas un vīri viens otram neatgādina viņu kļūdas. Kāpēc? Izlabot jau vairs neko nevar. Prasme apvaldīt kārtējo komentāru ir izglābusi ne vienu vien ģimeni.

Nebūt greizsirdīgam

Greizsirdība ir jūtas, kas izmaina cilvēku no iekšpuses. Un tieši greizsirdība izjauc daudzas ģimenes. Tikai ne ebreju. Viņu ģimenēs ir zināms, ka svešas sievas un vīri nav nekādas dārgumu lādes, bet gan nopietns darbs. Tieši tāpēc nav vērts iesaistīties sarežģītos mīlestības daudzstūros, jo arī jaunajās attiecībās nāksies atkal krietni strādāt.

Nestrīdēties par sīkumiem

Nevajag strīdēties par to, kurš ir pirmais

Ielicis tukšu burku ledusskapī, kurš sasmērējis paklājiņu. No tādiem sīkumiem var izveidoties vesela lavīna skandālu, kas var aizmēzt visu, kas būs pa ceļam. Labāk atcerēties diplomātiskos ebreju pārus. Vai tad ir svarīgi, kuram taisnība, ja runa ir par ikdienas rutīnu? Ja jau strīdēties, tad par filmām  vai mākslu. Tur, kā zināms, katram ir sava gaume.

Pateikties par dāvanām.

Pat tad, ja dāvanas nav tava mīlestības valoda, pateikties otrai pusītei par dāvanām vajag noteikti. Nevienam taču nepatīk, ja viņa pūles netiek novērtētas.

Ja nepateiksies par vienu otras pusītes dāvanu, otru vari negaidīt. Tāpēc pat tad, ja esi gaidījusi kažoku, bet saņēmusi kafijas aparātu, noteikti pasaki paldies. Iespējams, ka tavs vīrs domā, ka karsta kafija tevi sasildīs labāk, nekā kažoks.

Saudzē savas otras pusītes garastāvokli.

Tu taču zini, ka visa slimības ir no nerviem? Tāpēc nervu sistēma ir jāsaudzē. Pie tam tas neattiecas tikai uz savām nervu šūnām vien, bet arī tavas otras pusītes. Ja tu zini, ka kaut kas viņu satrauks, nevajag spiest uz sāpīgo punktu.

Atceries, ka neviens no mums nav ideāls, ir jāsaudzē arī otra cilvēka psihe

Pirmām kārtām optimisms!

Pats galvenais, bez kā nevar iztikt neviena laulība, tas ir optimisms. Ebreju ģimenēs ar to problēmu nav. Daudz vienkāršāk taču ir uz dzīvi raudzīties ar smaidu un ticību gaišākai nākotnei. Un ja vēl tev līdzās iet tavs cilvēks, tad šķēršļi tevi nebaidīs. Tāpēc katrā brīdī jāmeklē pozitīvais. Tā arī problēmas risināsies vieglāk. Tas ir pārbaudīts!

Tagad tu zināsi, kā saglabāt laulību stipru un laimīgu.