Kā mēs savu mazo virtuvi smuki un pārdomāti iekārtojām: 12 skapīši un 80cm darba zona

Tipveida dzīvokļi ar mazām virtuvītēm ir mantojums vēl no 20. gadsimta vidus/beigām. 

Apvienotie sanitārie mezgli, caurstaigājamās istabas un mazas virtuvītes. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija pēc iespējas ātrāk nodrošināt iespējami vairāk cilvēku ar dzīvokļiem. Bet laimīgie dzīvokļu īpašnieki no visa spēka centās padarīt savus kvadrātmetrus cik, necik komfortablus.

Kā padarīt mazu virtuvīti ērtu?

Šodien pastāstīsim par gadījumu, kad dzīvokļa īpašniekiem virtuves iekārtošana kļuva par īstu izaicinājumu. Viņu virtuves platība bija 4,14 kvadrātmetri!

Dzīvokļa īpašnieki ne tikai mazajā telpā ietilpināja visu nepieciešamo, bet arī padarīja mazo telpu maksimāli ērtu ēdienu gatavošanai. Viņi pamanījās palielināt darba zonu, virtuves skapīšu daudzumu un ietilpību, un vēl atstāja šajā virtuvē arī ledusskapī!

Un tā, virtuves izmēri 2,3 X 1,8 m. Īsajā malā ielika ledusskapi (60 cm) un skapīti (60 cm: 2 durtiņas pa 30 cm). Garākajā malā tika ielikta stūra izlietne ar durtiņām 30 cm, divdaļīgu skapīti (80 cm) un plīti (60 cm).

Tālāk nāk siena gar logu. Zem palodzes saimnieki  „hruščova ledusskapi”, tā vietā nolika divus skapīšus (pa 40 cm) ar 4 atvilktnēm. Virsū uzlika vienlaidu darba virsmas plāksni.

Pa labi novietoja mazu galdiņu, bet zem tā vēl vienu skapīti (50 cm).

Virtuves iekārtas augšējā daļa sastāv no skapja ar dubultu fasādi (60 cm), kas atverama horizontāli, stūra skapīša, skapīša tvaiku nosūcējam, vēl viena stūra skapīša ( 30 cm), un skapīša labajā loga pusē (40 cm).

Šāda plānojuma plusi – ledusskapis atrodas tieši gatavošanas vietas tuvumā, palielināta darba virsma (kopējais garums 80 cm), daudz vietas dažādu lietu glabāšanai.

Mīnusi – nav ērta izlietnes vieta, nav vietas, lai ērti paēstu. Pie tam, krāsojums virtuvē arī vizuāli paplašina telpu.