Omīte atklāja vairākus veidus, kā var piebarot petūnijas, lai tās kupli un skaisti ziedētu

Katru gadu es iekrītu vienā un  tajā pašā veikalā nopērku jau izaugušu un kuplu ziedošu petūniju, atnesu to mājās un vēroju, kā 10 dienu laikā tā nozied un nokalst. Un, lai arī es izmantoju visus petūniju piebarošanas līdzekļus, rezultāts ir viens un  tas pats. Kāpēc?

Tāpēc, ka vajag pielietot arī mājas līdzekļus. Pāris pilieni un pat maziņš stādiņš drīz vien pārtaps par krāšņu kuplu augu. Brīnišķīgās petūnijas (baltas, rozā, piesātināti bordo, spilgti sarkanās, violetās) rotās jūsu balkonus un dobes.

Piebarošana petūnijām augsnē: mēlojumu tipi

Visus mēslojuma veidus var iedalīt divās grupās: bāzes mēslojumi un papildmēslojumi. Sāksim ar pirmajiem.

Bāzes – slāpekļa mēslojumi, lietojami auga veidošanās pirmajā etapā, kas satur fosforu sakņu sistēmai, un kālija mēslojumi, lai augs kupli ziedētu.

Mēs koncentrēsies uz papildmēslojumiem petūnijām. Tie vajadzīgi, lai palielinātu sēklu dīgtspēju, pasargātu stādus un uzlabotu auga stāvokli pateicoties īpašām vitamīnu piedevām.

Svarīgi: petūnijas jāpārstāda apmākušā dienā, tad tās pieaug labāk. Augiem nepatīk tieša saules gaisma, īpaši, kad augi adaptējas jaunā augsnē.

Uzreiz pēc pārstādīšanas piebarošanas periods nosacīti iedalās trijos etapos.

1. Etaps: 5-7 dienas pēc izstādīšanas. Izmantojiet slāpekli saturošu mēslojumu, lai uzlabotu un palielinātu masas kvalitāti. Tāds piebarojums ir jādod ik pēc 10 dienām.

2. Etaps: 10 dienas pēc pirmā etapa beigām. Lai augs bagātīgi ziedētu, izmanto kalcija mēslojumu, kas arī novērš puvi.

3. Etaps: 7 dienas pēc otrā etapa beigām. Lietojiet fosforu saturošu mēslojumu, lai nostiprinātu sakņu sistēmu.

Katrā no šiem etapiem ir jālieto arī mājas piebarojums.

Nātru

Tas pilnībā aizstāj slāpekli saturošo mēslojumu. Aplejiet 0,5 kg nātru ar 10 litriem ūdens. Ļaujiet pastāvēt diennakti un pēc tam laistiet ar šķīdumu petūnijas, katram augam dodot 500 ml šķīduma.

Citronskābes

Šis šķīdums novērš augu dzeltēšanu. Aplejiet 10 gramus citronskābes ar 10 litriem ūdens un  laistiet augus, katram dodot 500 ml šķīduma.

Rauga

Fosforu saturošs piebarojums. 10 gramus sausā rauga ar 10 litriem ūdens, pievienojiet 2 ēdamkarotes cukura. Nostādiniet siltā vietā divas stundas. Laistiet augus ar aprēķinu 10 l šķīduma uz 5 kvadrātmetriem stādījumu.

Nedomājiet, ka var izvēlēties tikai vienu piebarošanas variantu: bāzes vai papildmēslojumu. Petūniju piebarošana mājas apstākļos tikai ar viena veida mēslojumu neļaus jums panākt bagātīgu auga augšanu un ziedēšanu: sīks stādiņš tā arī paliks sīks, un viens ziediņš, lai cik tas skaists arī nebūtu, nerotās jūsu māju.

Ņemiet bruņojumā šos ieteikumus un parūpējieties par savām petūnijām.