Gudra saimniece izskaidroja, kāpēc nevajag mest laukā vecos sūklīšus

Daudzām no mums taupīgās mammas un vecmāmiņas ir mācījušas neko neizmest. Tas nav nekāds brīnums, jo tajos laikos bija ierasts izmantot visas lietas daudzkārt. Un, lai arī tie laiki ir aizgājuši uz neatgriešanos, dažus padomus varam izmantot arī šodien.

Piemēram, nesen uzzināju, kā saimniecībā var izmantot lietotos sūkļus.

Daudzas saimnieces zina, ka uz trauku mazgājamajiem sūkļiem sakrājas netīrumi, tāpēc mainīt tos vajag ik pēc vairākām dienām.

Tikai pēc tam šie sūkļi vēl izskatās tīri labi. Kāda mana draudzene nekad neizmet vecos sūkļus, viņa tos izmanto atkal. Nekad nebūtu domājusi!

Kur var noderēt vecie sūkļi

Protams, ir jāsaprot, ka pielietojuma lauks šiem sūkļiem ir atkarīgs no stāvokļa, kādā tie ir pēc ekspluatēšanas. Bet pat diezgan netīrus sūkļus var izmantot atkārtoti.

Augiem

Ja tev ir nācies saņemt dāvanā puķes groziņā vai puķu podā, tad tu zini, kā izskatās floristikas sūklis. Šim nolūkam var izmantot arī vecos trauku mazgājamos sūkļus.

Vēl tos var izmantot kā drenāžu istabas augiem. Pietiek ielikt tādu drenāžu puķu poda apakšā, un pēc tam apliet augu. Sūklis aizturēs mitrumu, tāpēc jūsu augs ilgāk varēs iztikt bez laistīšanas.

Līdzeklis pret mitrumu un pret smaržām ledusskapī

Ja ir radies nepatīkama smarža ledusskapī, tikt vaļā no tā nebūs viegli. Šim nolūkam var izmantot vecos sūkļus. Vispirms sūklis jāizmazgā un pilnīgi jāizžāvē.

Uz sausas sūkļa virsmas uzber sodu un jāieliek sūklis ledusskapī. Tas palīdzēs atbrīvot ledusskapi no netīkamās smakas.

Lieks mitrums ledusskapī nav pārāk labi priekš produktiem. Lai no tā izvairītos, arī var izmantot vecus trauku mazgājamos sūkļus. Tie jāievieto augļu un dārzeņu kastēs. Sūklis kļūs nedaudz mitrs.

Adatu spilventiņš

Katra saimniece zina, ka adatu un spraudīšu uzglabāšana ir ne tikai uzglabāšanas, bet arī drošības jautājums. Un arī te tev var palīdzēt vecais trauku mazgāšanas sūklis.

To vajag kārtīgi izmazgāt, izžāvēt, pagriezt ar mīksto pusi uz augšu un  ielikt tajā adatas un spraudes.

Un, ja vēl cietajai pusei piešūt lentu vai gumiju, to var piefiksēt arī uz rokas. Tas ļoti labi noderēs uzlaikošanas laikā, kad šūsiet apģērbu.

Ziepju trauka vietā

Tie, kas lieto cietās ziepes, var šādus sūkļus izmantot ziepju trauka vietā. Tā kā sūkļi izgatavoti no porainā porolona, sūklis labi uzsūks ūdeni. Pateicoties tam ziepes „nerūgs”. Pietiek vienkārši nolikt ziepes uz sūkļa mīkstās virsmas. Ūdens tecēs uz leju, bet ziepes vienmēr būs sausas un turēs formu.

Trausliem priekšmetiem

Kad nākas pārvadāt trauslus priekšmetus, tad vienmēr pastāv iespēja, ka tie var saplīst. Lai tas nenotiktu, vāzes, glāzes un šķīvji parasti tiek ietīti papīrā vai speciālā plēvē. Tiesa, ir veids, kā var vienkāršot šo procesu. Šim nolūkam arī noderēs vecie sūkļi.

Pietiek vienkārši tos salikt starp traukiem, un tie droši fiksēs kārbu saturu.

Žalūziju mazgāšanai

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki atsakās no žalūziju uzstādīšanas, ir to kopšanas sarežģītība. Un arī te var noderēt vecie trauku mazgājamie sūkļi. Vajag tikai piestiprināt vienu vai divus sūkļus garam priekšmetam, pēc tam var tīrīt starpas starp žalūzijām.

Veco tapešu noņemšanai

Ja remonta laikā vajag ātri noņemt vecās tapetes, tad arī var noderēt vecie sūkļi. Siltā ūdenī ielej nedaudz veļas kondicionieri un iemērc tajā sūkli. Ar sūkli samērcē tapetes. Līme atmirks un tapetes nāks nost.

Lai izdodās!