Nemet laukā šo veco trīs daļu spoguli. Draudzene parādīja, kā lieliski to var izmantot mājās

Daudziem mantojumā no vecmāmiņām un vectētiņiem  ir palicis trīs daļu spogulis. Agrāk tāds bija vai katrā mājā. Vēl vairāk, neparastais furnitūras elements skaitījās turības un prestiža pazīme. Ko gan tagad ar to lai dara, nav skaidrs.

Tāpēc, ka mūsdienu interjerā trīs daļu spogulis galīgi neiederēsies. Pastāstīsim, kā pārveidot to par stilīgu grima spoguli.

Tev vajadzēs:

* Krāsu

* Matētu laku

* Slīpmašīnu vai smilšpapīru

* Rullīti un suku

* Nepieciešamo furnitūru

* Pašvītņojošās skrūves

* Rotājumi pēc patikas

* Elektrisko pagarinātāju

* Lampiņu komplektu ar USB

* Divpusēju skoču

Kā pārveidot:

1. Vispirms vajag izjaukt veco spoguļa skapīti, lai to pēc tam būtu vieglāk pārkrāsot. Noteikti noņem aizmugurējo sienu, noņem spoguļus un durtiņas.

2. Visdrīzāk, tavs trīs daļu spogulis ir lakots, jo tāds bija populārākais dizains. Uz vecās lakas uzklāt svaigu krāsu būs ļoti grūti. Lai krāsa labāk turētos uz virsmas, noņem lakas kārtu. To var izdarīt ar slīpmašīnu, bet ja tās nav, tad palīdzēs parasts smilšpapīrs. Labi noberz laku, pēc tam ar mitru drānu noslauki virsmas.

3. Pēc tam uzklāj uz virsmām, kuras krāsosi,  gruntskrāsu ar platu otu vai rullīti. Grunts nepieciešama, lai jaunā krāsa turētos uz virsmas un nelobītos nost.

4. Kad grunts nožuvusi, nokrāso spoguļa skapīti izvēlētajā krāsā. Pabeidz šīs daļas pārvērtības ar vairākām matētas lakas kārtām.

Vispār, laka nofiksēs krāsu un sargās virsmas no bojājumiem. Neaizmirsti nokrāsot  arī aizmugurējo sieniņu.

5. Kad krāsa nožūs, pieskrūvē durtiņām rokturus. Ja vēlies, vari nomainīt skapīša kājiņas uz modernāku variantu. Ja atstāsi vecās, tad arī tās nāksies nokrāsot. Vari vēl arī nodekorēt durtiņas.

6. Tad sāc noformēt spoguļus. Vislabāk no trijām atstāt vidējo daļu. Labi notīri to. Spoguļa aizmugurē piestiprini pagarinātāju, kas būs vajadzīgs apgaismojuma ierīkošanai. Papildus vari pielikt fēna un ķemmes turētāju.

7. Lampas grima galdiņa spogulim var pasūtīt internetā vai iegādāties specializētajos veikalos. Parasti tādi komplekti nāk kopā ar stiprinājumiem, bet ja tādu nav, tad nopērc līmes spilventiņus vai labu divpusējo skoču.

Izvieto lampiņas pa spoguļa perimetru vienādos attālumos vienu no otras. Ar to pašu skoču piestiprini elektrības vadu spoguļa aizmugurē. Gatavs! Atliek vien ieslēgt lampiņas un sākt veidot satriecošu meikapu.