Omīte atklāj, kāpēc vajag uzvilkt zeķes pirms gulēt iešanas un atstāt tās kājās līdz rītam

Skaistas zeķītes man ļoti patīk. Manā kolekcijā to ir vairāk par 30 pāru! Protams, kāds teiks, ka cilvēkam taču tik daudz nevajag, taču man šis garderobes elements ir ļoti svarīgs. Vēl vairāk, man ir gan „izejamās” zeķes, gan mājas zeķes.

Ar zeķu palīdzību var ne tikai sasildīties, bet arī izveidot ideālu tēlu un uzlabot sev garastāvokli. Un cik jauki ir uzvilkt kājās mīkstas, siltas zeķītes un iet gulēt! Starp citu, šis ieradums ir labs ne tikai ērtības labad. Ja tu guli zeķēs, tavs ķermenis automātiski saka tev paldies.

Mājas zeķes

Kā tu domā, cik gadsimtu gara ir zeķu vēsture? Izrādās, ka mūsu zeķu priekšteces ir radušās Senajā Grieķijā vēl VI gadsimtā pirms mūsu ēras! Tiesa gan, tolaik tās valkāja tikai sievietes un tikai mājās.

Vēlāk ideju par zeķu čībām pārtvēra Senās Romas un citu valstu iedzīvotāji. Zeķu izskats pastāvīgi mainījās, līdz kādā brīdī parādījās mums pazīstamās zeķes un pusgarās zeķes. Vispār, visi labākie cilvēku izgudrojumi ir nonākuši līdz mūsu laikiem un vēl aizvien ir aktuāli!

Siltums un ērtums

Ir zeķu galvenā funkcija. Pateicoties tām tu nenoberzīsi kājas jaunajos apavos un nesalsi aukstā dienā. Bet, ja uzvilksi zeķes kājās uz nakti, dosi lielu labumu sev. Par to parunāsim sīkāk.

Kāpēc uz nakti jāvelk kājās zeķes

Sāksim ar pašiem redzamākajiem iemesliem.

Pirmkārt, pateicoties zeķēm tu sasildīsi kājas, bet ķermeņa temperatūra samazināsies. Tas ir drošs signāls, ka laiks iemigt.

Tu ne tikai ātrāk iemigsi, uzlabosies arī tava miega kvalitāte. Tas kļūs mierīgāks un dziļāks. Šķiet tā ir laba lieta nākamajai dienai, vai ne?

Otrkārt, gulēšana ar siltām zeķēm kājās ir profilakse pret tādu nepatīkamu kaiti kā Reino slimība. Šī kaite izraisa nepareizu asins cirkulāciju organismā.

Rezultātā cilvēks var sajust tirpšanu   un spazmas ķermenī. Reino slimība rodas dēļ pastāvīga stresa un zemas temperatūras. Tāpēc vienmēr ģērbies silti, lai nesaltu!

Nākamais punkts īpaši svarīgs mūsu sieviešu auditorijai. Menopauzes laikā sievietes bieži sastopas ar termoregulācijas traucējumiem (karstuma viļņiem).

Tas var novest pie nopietniem hormonālajiem traucējumiem. Lai nodrošinātos pret tiem, labāk turēt kājas siltas. Tas palīdzēs pazemināt ķermeņa kopējo temperatūru.

Bez tam, zeķes vilkt kājās uz nakti der arī kosmētiskos nolūkos. Ja tu zini, kas ir sausas pēdas un sausi papēži, atceries to! Pirms gulēt iešanas ieej dušā, pēc tam iezied kājas ar mitrinošu krēmu. Tad uzvelc kājās zeķes un ej gulēt.

No rīta pamanīsi, ka kāju āda kļuvusi ievērojami mīkstāka. Veic šādu procedūru regulāri, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Ja tevi šie argumenti pārliecināja, uzmanīgi izvēlies zeķes gulēt iešanai. Tās nedrīkst būt blīvas un saspiest kājas. Ja spiedīs, var tikt traucēta asins cirkulācija ķermenī. Tāpat neizvēlies kompresijas zeķes, ja pēc tām tev nav nepieciešamība. Šajā jautājumā noteikti konsultējies ar savu ārstu.

Kādas zeķes izvēlēties

Zeķes ir nepieciešama prece. Tās var nopirkt jebkur, pat parastos pārtikas veikalos. Milzīgs zeķu sortiments ir sastopams arī interneta veikalos.

Tici man, tagad tas ir moderni un aktuāli. Starp citu, ļoti bieži zeķes dāvina, kaut gan vecāki cilvēki uzskata, ka šī tradīcija ir zudusi nebūtībā.

Ja vēlies iegādāties zeķes ikdienai, iesaku izvēlēties ar gumiju valnītī. Tad ir garantēts, ka zeķe nenobruks un turēsies stingri kājā.

Ja vēlies nopirkt ērtas mājas zeķes, nav nekā labāka par mīkstajiem plīša modeļiem. Bez tam, vari izvēlēties adītas vilnas zeķes. Piemēram, man tādas uzadīja mamma.

Manuprāt zeķes var būt lieliska dāvana Ziemassvētkos. Vari tās uzadīt arī pati. Ko tu par to teiksi?