Cik ilgi dzīvo dažādu šķirņu suņi. Par dažām šķirnām nemaz nezināju

Mājdzīvnieki mūsu dzīvi padara mīlošāku un interesantāku. Neskatoties uz to, ka mums mājdzīvnieki ir tikai daļa no dzīves, bet mēs viņiem esam visa dzīve. Piemēram, suns nonāk pie sava saimnieka pavisam maziņš, viņš vēl neprot ne riet pat ne stabili stāvēt uz kājiņām.

Un visu savu mūžu viņš pavada līdzās savam saimniekam. Ir jāapzinās, bet dzīvnieki, tāpat kā visas dzīvās radības, nav mūžīgi.

Tāpēc daudzi saimnieki interesējas par to, cik ilgi dzīvo dažādu šķirņu suņi. Arī starp dzīvniekiem ir ilgdzīvotāji!

Cik ilgi dzīvo dažādu šķirņu suņi:

Galvenie faktori

Dabā pastāv savas likumsakarības. Piemēram, neliela izmēra dzīvnieki un kukaiņi dzīvo daudz īsāku mūžu. Tā žurka dzīvo tikai 2-3 gadus, bet Āfrikas zilonis pasauli atstāj ap 70 gadu vecumu. Interesanti, ka uz suņiem šis neattiecas. Mazie sunīši var nodzīvot garāku mūžu, nekā viņu lielie brāļi.

Protams, mūža garumu ietekmē arī iedzimtība. Tāpat kā cilvēki, arī suņi, kuru dzimtās ir ilgdzīvotāji, ļoti iespējams nodzīvos ilgāku mūžu.

Mūža garumu nosaka arī dzimums. Suņu puikas nodzīvos 1-2 gadus mazāk, nekā meitenes.

Daudz kas atkarīgs arī no suņa saimnieka un dzīves veida, ko tas izvēlējies sunim. Aktīvie suņi, kas pieradināti daudz staigāt, skraidīt un vingrināties, nodzīvos ilgāk. Lai mājdzīvnieks neaizietu pārāk agri, veic savlaicīgu viņa ārstēšanu un kop to.

Pārtika ir ne mazāk svarīgs faktors sunim. Uzturs suņa mūžu var pagarināt par pāris gadiem. Beigās pieminēsim arī emocijas. Laimīgie suņi, kas dzīvo, saņemot mīlestību un uzmanību, dzīvo ilgāk.

Dodies uz nākamo lapu un uzzini, kuri suņi ir ilgdzīvotāji!