Man bija veci un netīri spilveni. Izmēģināju 1 variantu un tagad kā jauni! (Foto)

Ar spilvenu mums droši vien katram asociējas daudz kas labs. Šis neaizvietojamais palīgs mums palīdz ērti un pilnvērtīgi atpūsties. Tieši spilvenu mēs apkampjam visciešāk, jo tas mūs aizvada uz Morfeja valstību, tik vēlamo katras dienas galā.

Tomēr reizēm arī spilvenam ir nepieciešama palīdzība, tas kļūst netīrs, tāpat kā gultas veļa. Katra saimniece vairāk uzmanības velta palagiem un spilvendrānām, bet spilvenu pildījumu vis nesteidz mazgāt, jo tas ir ilgstošs un sarežģīts process. Šodien pastāstīsim, kā mazgāt spilvenus veļas mazgājamajā mašīnā, lai tie būtu tīri un patīkami.

Kā mazgāt spilvenus

Visvieglāk ir mazgāt spilvenus ar sintētisko pildījumu. Tā sintepona izstrādājumus var mazgāt temperatūrā līdz 40 grādiem. Bet spilvenus, kas pildīti ar holofaiberu, drīkst mazgāt arī 80 grādu temperatūras ūdenī. 

Spilvenus ar bambusa pildījumu vispār drīkst mazgāt jebkuras temperatūras ūdenī. Taču žāvēt tos var tikai horizontālā veidā. Ja žāvēsi, kā ienāk prātā, spilvena vietā dabūsi maisiņu ar kumšķīšiem.

Lai tiktu vaļā no mikrobiem un putekļiem, izmanto šķidrās ziepes vai pat šampūnu. Pēc tādas tīrīšanas nebūs vairs nekādu smaku, ne traipu. Nospiest spilvenu var tikai ar rokām. Automātiskā nospiešana spilvenu pārvērtīsbezformīgā pikucī, uz kura vairs neaizmigsi.

Bet lateksa spilvenus mazgāt nedrīkst – tos var tīrīt tikai ar putekļu sūcēju. Traipus no tādiem spilveniem tīra ar mitru salveti. Tāda tīrīšana, protams, neatbrīvos spilvenus no netīrumiem un mikrobiem, tāpēc tie jāmaina ik pēc 2-3 gadiem. Tas pats attiecas uz antistresa izstrādājumiem, kuru pildījumā ir griķi, linsēklas, ogu kauliņi un tamlīdzīgi materiāli.

Atsevišķa runa ir par spalvu un dūnu spilveniem. Šie izstrādājumi ir ļoti populāri, taču to tīrīšana mājas apstākļos nav vienkārša padarīšana. Blīvais spalvu audums slikti laiž cauri ūdeni, tāpēc tas ir jāatārda, pildījums jāpāršķiro, bet pēc tam jāsaliek pa maisiņiem vai spilvendrānām (tos/tās stingri aizsien), un tad spalvas un dūnas mazgā. Pie tam šāda mazgāšana notiek vairākos etapos.

Spalvu spilvenu mazgāšana

1. Ziepju šķīdumam pievieno karoti ožamā spirta. Šajā maisījumā ievieto maisiņus ar pildījumu. Ožamais spirts vajadzīgs, lai likvidētu mikrobus. Tas arī lieliski tīra.

2. Labi izskalo.

3. Spilvenus ar rokām labi nospied. Žāvēšanas laikā maisiņus ar pildījumu bieži grozi un uzbužini, lai pildījums nesaveltos pikās. 

4. Kad viss izžuvis, pildījumu pārliec atpakaļ spilvenā. Nu spilvens smaržo tīri un svaigi un tas arī labvēlīgi ietekmēs tava miega kvalitāti.

Spilvenus ar spalvu un dūnu pildījumu vislabāk mazgāt tad, ja laukā ir ļoti karsti vai ļoti auksti. Karstā laikā mitrums izgaros, aukstā laikā – izsals. Ja temperatūra būs vidēja, spilveni žūs ilgi un tajos var sākt vairoties slimības izraisoši mikroorganismi.

Spilvenu mazgāšana ir ķēpīga, bet nepieciešama lieta. Spalvu un silikona spilvenus ieteicams mazgāt 4 reizes gadās, bet bambusa – ik pēc 2 mēnešiem. Sintētiskie spilveni mazgājami reizi gadā, ne biežāk. Citus spilvenus nepieciešams tīrīt vismaz divas reizes gadā.