Kāpēc es pērku pašas lētākās tabletes trauku mazgājamajai mašīnai, ja man pat tādas nav. Noder ik dienu

Lai ko arī kāds teiktu, es esmu pārliecināta, ka slinkums ir progresa bīdītājs. To es sapratu pēc kāda gadījuma, kas notika ar mani. Vajadzēja nomazgāt traukus, bet elektrības padeve tika pārtraukta, tāpēc trauku mazgājamo mašīnu izmantot nevarēja. Līdzekļa trauku mazgāšanai ar rokām man nebija, bet iet pēc tā uz veikalu bija slinkums. Tāpēc es izdomāju, kā izmantot tabletes, kas domātas trauku mazgājamajām mašīnām, trauku mazgāšanai ar rokām. Vispirms es pagatavoju no tām lielisku šķīdumu, ar kuru ātri vien nomazgāju kaudzi netīru trauku. Pēc tam iedomājos, ka ar šādu līdzekli var tikt galā ar citiem netīrumiem, īpaši, ja citi līdzekļi nelīdz. Es sāku eksperimentēt un nu esmu gatava padalīties ar rezultātiem!

Kā pagatavot tīrāmo līdzekli no trauku mazgājamo mašīnu tabletēm.

Vajadzēs:

1-2 tabletes

Nedaudz silta ūdens

Vienkārši izšķīdini tabletes siltā ūdenī. Jo karstāks ūdens, jo ātrāk izšķīdīs tabletes. Ja vēlies koncentrētāku šķīdumu, izšķīdini 2 tabletes. Taču vajadzētu pietikt ar vienu.

Kā jau teicu, vispirms izmēģināju šo līdzekli, mazgājot traukus. Vienkārši samērcējiet sūklīti ar šo šķīdumu un mazgājiet traukus. Šī metode būs pat efektīvāka, nekā mazgājot ar parasto trauku mazgājamo līdzekli. Nekādu tauku!

Pēc tam, kad trauki bija nomazgāti, izmazgāju izlietni, krānu un plīti. Viss bija tīrs un spožs. Tad notīrīju virtuves skapīšus, ledusskapi, tvaiku nosūcēju, plauktiņus un pat sienas. Tik tīra mana virtuve bija tikai tad, kad ievācos dzīvoklī.

Kad lielākā daļa virtuves bija iztīrīta, nolēmu ķerties klāt cepeškrāsnij un cepamajai plātei. Notīrīju visu, pat restes. Cepeškrāsns nu ir kā jauna!

Kā gan neizmantot šo brīnumaino līdzekli tualetes poda tīrīšanai? Diemžēl, šis līdzeklis man jau bija beidzies, bet es izdomāju ko citu, vēl labāku. Tualetes poda apakšā veidojas aplikums, kuru grūti notīrīt. Es iemetu podā tableti un pagaidīju, lai tā izšķīst. Tad ar suku viegli visu notīrīju.

Pēc kāda laika sanāca braukšana uz vasarnīcu: bija sezonas atklāšana. Sākām plānot, kurus draugus aicināt uz pikniku. Un tad pienāca laiks izlikt dārza mēbeles. Izrādās, ka biju aizmirsusi tās nomazgāt pirms likšanas ziemas „miegam”. Nelikšu taču draugiem sēsties pie netīra galda un  sēdēt uz netīriem krēsliem. Un tad atcerējos par savām tabletēm. Izšķīdināju tās siltā ūdenī un sāku tīrīt. Neticēsiet, bet netīrumi pazuda pilnīgi un galīgi. Draugi pat nodomāja, ka esam iegādājušies jaunas dārza mēbeles.

Trauku mazgājamo mašīnu tablešu izmantošana ļoti atvieglo kopšanas un tīrīšanas darbu. Šis tabletes viegli tiek galā ar dažādiem netīrumiem. Tāpēc, pat tad, ja jums nav trauku mazgājamās mašīnas, tabletes tomēr vajag iegādāties!