Kāds liktenis šobrīd ukraiņu mātei, kura dzemdēja 45 gadu vecumā 19. bērnu

Rovnas apgabala iedzīvotāja Svetlana Kovaļeviča droši zina, ko nozīmē daudzi bērni. Visas dzīves laikā sieviete dzemdējusi 19 bērnus. Tagad viņai ir 45 gadi, taču viņa neizslēdz iespēju, ka viņai nevarētu piedzimt arī 20. mantinieks.

Kā dzīvo Ukraiņu ģimene, kurā ir visvairāk bērnu un ar kādām grūtībām sastopas Svetlana? Par visu to tūlīt uzzināsiet.

Ļoti daudz bērnu

Svetlana Kovaļeviča ir Gļinnas ciema iedzīvotāja. Ciemā gandrīz katrā ģimenē ir daudz bērnu. Mātes – varones tituls šeit ir daudzām sievietēm. Šodien pastāstīsim par vienu no tām.

Svetlanai un viņas vīram Pjotram ir izdevies izcelties starp visiem šī ukraiņu ciema iedzīvotājiem. Kopumā viņi ir 19 bērnu vecāki. Sieviete godīgi atzīstas, ka viņai nav viegli.

Tagad Svetlanai – Ukrainas ar bērniem bagātākajai mātei ir 45 gadi. Visas 19 reizes Svetlana dzemdēja pati. Neraugoties uz bagāto pieredzi, sieviete ir nogurusi.

Dzemdēt 18 un 45 gadu vecumā ir divas dažādas lietas. Veselība vairs nav tā, un arī paša ķermeņa iespējas ir jāņem vērā.

Varētu domāt, kam gan vecākiem tik daudz bērnu? Atbilde ir vienkārša: Viņi seko savu ģimeņu tradīcijām. Piemēram, sievietei ir  7 brāļi un māsas, bet viņas vīram – 14.

Iedomājies: Svetlanas vīra mātei ir 98 mazbērni! Četriem vecākajiem mūsu stāsta varones bērniem jau ir savi bērni.

Nu daudzbērnu māte ir kļuvusi par daudzbērnu vecmāmiņu. Pagaidām viņai ir 13 mazbērni.

Kā dzīvo daudzbērnu ģimene

Kā dzīvo ģimene, kurā ir tik daudz bērnu? Izglābj tikai sava saimniecība un dārzs. Lai tagadne un nākotne ģimenei būtu laimīga, strādā visi. Katrs dara, ko var. Vasarā bērni kopā ar tēvu lasa ogas pārdošanai.

Pa to laiku Svetlana paliek ar mazākajiem bērniem mājās viena. Palīga nav neviena. Svetlana viena pati tiek galā ar ēdiena gatavošanu un visiem mājas darbiem.

Lai pabarotu tādu bērnu baru, gatavot nākas daudz. Spainis zupas pazūd dienas laikā. Ja Svetlana gatavo pelmeņus, tad jābūt vismaz 200 gabaliem vienai reizei. Arī maizi sieviete cep pati.

Tāpat lauku ģimene gatavo arī konservus ziemai. Tās ir vismaz 300 burkas. 70 maisi kartupeļu un desmitiem kastes biešu un burkāni ir jāizaudzē. Māju, kurā ģimene dzīvo, Pjotrs uzbūvējis pats ar savām rokām. Vecāki kopā ar bērniem apdzīvo 6 istabas.

Apģērbu jaunākie bērni manto no vecākajiem. Ģimene nav īpaši turīga. Lai vecākie bērni iegūtu augstāko izglītību vecākiem naudas nebija.

Tāpēc viņi ir priecīgi, ka viņu dēls izmācījies par atslēdznieku – mehāniķi un aizbraucis uz rajona centru.

Bērni – tā ir liela atbildība

Daudzās ģimenēs bērnu nav gadiem. Laulātie godīgi atzīstas, ka pagaidām nav tam gatavi. Jo bērns – tā ir liela atbildība. Svetlanas un Pjotra attieksme šajā jautājumā ir, ja tā var teikt, daudz vienkāršāka.

Viņiem bērna piedzimšana ir salīdzināma ar brīnumu. Ja sieviete paliek stāvoklī, tas nozīmē, ka tā bija jānotiek.

Neņemšos novērtēt šo cilvēku izvēli. Taču man tas vienkārši nav saprotams. Lai laistu pasaulē bērnu un izaudzinātu to, ir vajadzīgi resursi. Gan iekšējie, gan ārējie.

Es domāju stabilu finansiālo stāvokli. Ņemot vērā to, ka Svetlanas bērni nevar atļauties iegūt augstāko izglītību, varu secināt, ka naudas ģimenei nav pietiekami.

Interesanti. Ko par to visu domā tu?