Dārzniece izskaidro, ar labāk piebarot zemenes, lai iegūtu bagātīgu ražu, un kas jāizdara rudenī

Zemenes ir mūsu vasarnīcas karalienes. Ogas lielas, gatavas un ļoti, ļoti saldas. Visi kaimiņi jautā, kāds ir mūsu noslēpums. Nu ko, lai notiek, pastāstīšu – tā ir pareiza zemeņu piebarošana. Es to veicu četras reizes gadā, bet piebarojuma veidi ir vairāki.

Zemeņu piebarošana lielai ražai pavasarī

Ne katrs vasarnīcas īpašnieks var lepoties ar labu augsni savā teritorijā. Reizēm par ražu nākas burtiski cīnīties. Tieši tāpēc ir vajadzīgs piebarojums.

Pirmo reizi par zemeņu piebarojumu ir jādomā pavasarī. Tas ir laiks, kad atsākam braukt uz vasarnīcu pēc sniega nokušanas. Piebarojuma mērķis šajā periodā ir aktivizēt jauno dzimumu un lapu augšanu. Ar to lieliski tiek galā slāpeklis.

Tu vari izmantot kompleksos minerālmēslus. Izšķīdini 1 ēdamkaroti nitroamofoskas 10 litros ūdens. Lielisks variants būs arī piebarojums ar organiskajiem mēsliem. Govju mēslu un ūdens attiecībai jābūt 1:10, bet vistu mēslu un ūdens attiecībai – 1: 12.

Šķidrums jālej zem katra cera. Daudzums atkarīgs no cera lieluma. Parasti tas ir 0,5 l – 1 l .

Otrais piebarojums

Kad zemeņu ceros sāk veidoties pumpuri un ienākties ogas, laiks atkal piebarot zemenes. Izmanto kālija salpetri, koksnes pelnus vai arī vistu mēslu šķīdumu ūdenī. Starp citu, šajā periodā svarīgi neaizmirst par mikroelementiem. Izšķīdini šķipsniņu borskābes 10 litros ūdens.

Trešais piebarojums

Trešo piebarojumu dod vasarā. Varētu domāt, kāpēc gan jādod piebarojums, ja raža jau novākta. Pieredzējuši vasarnieki zina, ka šajā periodā veidojas jaunās saknes un ziedu pumpuri. Lai kā arī nebūtu, tieši no tā ir atkarīga nākamās sezonas raža.

Pēc ražas novākšanas noņem no ceriem vecās lapas. Piebarojumam noderēs organisko un minerālmēslu komplekss. Izšķīdini 2 ēdamkarotes nitroamofoskas un 1 glāzi pelnu 10 litros ūdens.

Augusta sākumā zemenes var piebarot ar urīnvielas šķīdumu- 30 g uz 10 litriem ūdens. Tavai zināšanai. Tas vajadzīgs, lai nākamajā sezonā augam veidotos vairāk pumpuru.

Rudens piebarojums bagātai ražai

Pēdējais piebarojums jādod septembra pusē, kad laiks vēl ir sauss un silts. Šajā laikā zemenes gatavojas ziemai.

Receptes rudens piebarojumam:

1. 1 daļa govs mēslu+ ½ glāze pelnu uz 10 daļām ūdens

2. 2 ēdamkarotes nitroamofoskas, 30 g kālija sulfāta, 1 glāze pelnu uz 10 litriem ūdens

Tiem, kas vēlas iegūt bagātu ražu un kas ievēro organisko zemkopību ar mulčēšanu, iesakām zemeņu piebarojumu ar biohumusu. Tāds piebarojums jāveic 4 reizes sezonā.

Vēlam veiksmīgu sezonu un bagātu zemeņu ražu!