Man ir pāri 50, bet tikai tagad uzzināju, kā balināt drēbes ar sodas palīdzību

Liekas, ka nav neviena tik universāla līdzekļa, kā dzeramā soda: gan mīklai var pievienot, gan dažādiem kokteiļiem, gan pievienot mazgāšanas līdzekļiem. Šis lētais līdzeklis jau daudzus gadus atvieglo dzīvi saimniecēm.

Mēs jau esam daudz stāstījuši par sodas izmantošanu, bet izrādās, ka vēl ne tuvu nav izsmeltas tās iespējas.

Šodien vēl pastāstīsim par sodu. Nu uzzināsiet, kā var izbalināt vecas lietas, kā tikt vaļā no rūsas un kaļķa aplikuma uz flīzēm, kā iztīrīt izlietni un vēl daudz ko citu.

Kā lietot sodu

Lai notīrītu kaļķa nogulsnes no flīzēm, izmantojiet šādu līdzekli: izveidojiet sodas putriņu un uzklājiet to uz netīrajām vietām, pagaidiet, lai putriņa nožūst un noslaukiet to kopā ar netīrumiem ar sūkli. Pēc tam kārtīgi nomazgājiet  problemātisko vietu.

Ja netīrumi ir veci, tad ar pirmo reizi tikt no tiem vaļā nevarēs, procedūru nāksies atkārtot. Iesakām tīrīšanu veikt regulāri, tad jūs aizmirsīsiet par šādu problēmu un nevajadzēs pirkt dārgus līdzekļus.

Lai izbalinātu audumus, izšķīdiniet 5 litros ūdens 5 ēdamkarotes pārtikas sodas, ielejiet šajā šķīdumā 2 ēdamkarotes ožamā spierta, ievietojiet šķīdumā balināmos audumus un atstājiet tos tur uz 4 stundām.

Pēc tam mazgājiet, kā parasti. Ja vēlaties atbrīvoties no dzeltenuma baltajās drēbēs, pēc mērcēšanas 25 minūtes tās pavāriet.

Sajaucot sodu ar etiķi, jūs iegūsiet lielisku līdzekli dažādu virsmu tīrīšanai. Kā to darīt? Elementāri: uzberiet sodu uz netīrās virsmas, iemērciet sūkli etiķī un kārtīgi paberziet.

Neraugoties uz to, ka piedāvātie līdzekļi ir droši, mēs tomēr iesakām tos lietojot, uzvilkt cimdus, lai nesausinātu roku ādu.