Draudzene atklāja vairākas viltības topošajiem vecākiem, lai atvieglotu ikdienu, audzinot bērnus

Viltībiņas topošajiem vecākiem

Bērni ir dzīves ziedi. Un, lai tos pareizi un labi izaudzinātu, mammai un tētim jākļūst par īstiem supervaroņiem, kuri visu zina, visu var un visu prot. Tāpēc mūsdienu vecākiem nākas ne tikai pielietot savu attapību un izdomu, bet arī labāko no citu pieredzes.

Šodien esam atlasījuši vērtīgus padomus vecākiem, kurus ir vērts ņemt vērā, gan arī tiem, kas vēl tikai domā drīzā laikā kļūt par vecākiem.

Tajos visos ir daļa pieredzes un daļa praktiskuma. Tie noteikti noderēs katram.

1. Lai mazulis nelīstu, kur nevajag, var izmantot šādu improvizētu barbekjū „manēžu”: gan gaļa pasargāta, gan bērns droši apgūst pagalma plašumus.

2. Norobežot var arī smilšu kasti, īpaši, ja to iecienījuši suņi un kaķi. Šim nolūkam labi noderēs veca telts. Karstā dienā tā paglābs arī no karstajiem saules stariem.

3. Ja mājās ir tikai dušas kabīne, bet bērns vēlas paplunčāties vannā, nav problēma. Vajag tikai iegādāties piepūšamo baseiniņu un ielikt to dušas kabīnē.

4. Lai arī ratiņi nav īpaši ērta lieta, bez tiem vecākiem neiztikt. Šādi riteņu apvalki ļoti labi noderēs, kad atnāksiet mājās no pastaigas.

5. Reti kuram ienāk prātā, bet visvieglākais veids kā notīrīt rotaļlietas ir vienkārši izmazgāt tās trauku mazgājamajā mašīnā.

6. Bērnam negaršo augļi? Ieinteresējiet viņu. Ja viņš pazīst frī kartupeļus, tad šādi „frī āboli” rosinās viņa apetīti.

7. Vēlaties, lai bērns dara kaut ko noderīgu? Iedodiet viņam šādu cepamo formu un iesakiet salikt priekšmetus formiņās pa krāsām. Tas ne tikai trenēs attapību un atmiņu, bet arī attīstīs roku motoriku.

8. Tāpat vari izmantot apavu organizētāju, lai mazulis šķiro mīļākā konstruktora detaļas pa krāsām.

9. Baidies, ka bērns nejauši var aiztaisīt durvis no iekšpuses? Tad uztamborē šādu apvalciņu, kurš istabai piešķirs arī spilgtumiņu.

10. Ja bērns aizmidzis tev klēpī, bet tev gripas paēst, nevajag mocīt sevi. Apvieno pavisam viegli šīs divas lietas.

11. Bērnam patīk zīmēt?

Izmanto to pareizi. Piemēram, ja ar bērnu jāiet pie ārsta, paņem līdzi papīra lapu un zīmuļus.

12. Bet vecākiem ,kuru bērni ir ļoti kustīgi, ir jābūt ne tikai attapīgiem, bet arī veikliem. Ja nav žēl veca krekliņa, to var izmantot kā „turētāju” mazajam nebēdnim.

13. Ja bērns nekādi nevar iemācīties reizrēķina tabulu , tad var pielietot šo paņēmienu. Iespējams, ka šis nav labākais veids, kā iemācīties reizrēķinu, bet tomēr.

14. Lai mazulis nesasmērētu rokas, ēdot saldējumu, var izmantot šādu triku.

15. Ja jāatbrīvo bagāžnieks, nebaidoties, ka mazais var ko sastrādāt, tad spēle „rokas uz apļa” var palīdzēt.

16. Patiešām, izaudzināt bērnus nav vienkārši. Pat no šīs nelielās atlases var noprast, ar cik daudzām problēmām nākas saskarties vecākiem katru dienu, lai mazuli pabarotu, izklaidētu, mācītu un padarītu vidi viņam drošu. Vecākiem patiešām vajag milzīgu pacietību!