Divas kļūdas, kuras pat pieredzējušas saimnieces pieļauj, plānojot virtuves iekārtošanu

Saprātīga virtuves plānošana ir  ļoti svarīgs un sarežģīts darbs. Bieži vien meklējot internetā iedvesmu, mēs redzam visai pievilcīgus, taču ļoti nepraktiskus virtuves variantus. Tieši tāpēc šodien pastāstīsim, kurām virtuves detaļām pievēršama lielāka uzmanība.

Virtuves plānojums

Pastāv divas visbiežāk sastopamās kļūdas virtuves plānošanā. Zinot par tām, tu varēsi izveidot savu virtuvi ērtu vai arī izvēlēties dzīvokli, kurā šie neērtie elementi nebūs.

Kļūda Nr. 1: Stūra izlietne

Skaidrs, ka mazā virtuvē katrs centimetrs ir no svara. Tāpēc arī tādās virtuvēs izlietne tiek „iedzīta” stūrī. Varētu domāt, ka nu vieta ir ietaupīta, darba virsma palielināta, un arī izskatās labi. Bet nekā! Tāds izlietnes izvietojums ne pārāk atsauksies uz muguru. Jo mazgāt traukus stūrī būs grūti, nāksies izstiepties un arī ar galvai būs maz vietas, jo traucēs augšējais skapītis.

Iespējams, ka jaunības gados šādas neērtības pat nepamanīsi, bet ar laiku trauku mazgāšana stūrī radīs aizvien lielāku neērtību. Ja liksi izlietni iespējami tuvāk stūra skapja malai, traukus mazgāt būs daudz vieglāk. Protams, darba virsmas lielums samazināsies, taču tas tev saglabās labu pašsajūtu un garastāvokli.

Kļūda Nr.2: Nepiemērots skapīšu un darba virsmu augstums

Šo kļūdu nav iespējams pamanīt tikai redzot fotogrāfijas. Taču reāli darbojoties tādā virtuvē, tava mugura tāpat cietīs. Vairumam veikalā nopērkamo skapīšu augstums ir 85 cm augstums. Tāds ir arī plīts augstums. Ir jāatceras, ka saimniecei, kuras garums ir 170 cm un vairāk, tāda mēbele būs vienkārši par mazu. Vajadzēs vismaz 90 cm. Var tikai iedomāties, kā būtu stāvēt virtuvē vairākas stundas salīkušai.

Ko tad darīt ar plīti, kura būs zemāka par skapīšiem? Labāk dot priekšroku iebūvētajai tehnikai, jo to var viegli uzstādīt vajadzīgajā augstumā. Vispār mēbeļu salonu īpašnieki iesaka pirms virtuves iekārtošanas atnākt uz veikalu un paskatīties, kādi skapīši derēs tieši tev.

Atceries šo informāciju, lai nepieļautu tādas kļūda savā dzīvoklī.