Kāds labums no želatīna

Želatīns sastāv no dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām. Vienā ēdamkarotē ir seši grami olbaltuma. Tāpat tajā ir arī fosfors, sērs, kalcijs, magnijs, dzelzs, varš, nātrijs un puse no visām organismam nepieciešamajām aminoskābēm.

Aminoskābes piegādā organismam enerģiju, + stimulē augšanas hormona izstrādi, nostiprina sirds muskuli un aktivizē smadzeņu darbību. Un nu papētīsim sīkāk šī kulinārijas pulverīša iedarbību uz cilvēka organismu.

Kas tad labs želatīnā

Tas uzlabo metabolismu un veicina svara samazināšanos.

Želatīns ir lielisks diētisks produkts, tas neizraisa kuņģa sulas sekrēcijas paaugstināšanos un šķeļ taukus. Tāpēc ēdienu, kuru sastāvā ir želatīns organismam ir viegli pārstrādāt, bet proteīni, kuri sastāda 98% no produkta kopējās masas nodrošina ātru sāta sajūtas rašanos. Tas savukārt mazina kāri pēc ēdiena un novērš pārēšanās iespēju.

Želatīns veicina ātru brūču sadzīšanu.

1/3 no želatīna aminoskābēm ir glicīns. Tas noņem iekaisumus un tāpēc brūces ātri sadzīst. Ļoti noderīgs šis bezkrāsainais un bezgaršīgais pulveris ir tad, ja ir asins nesarecēšana. Ar to arī izskaidrojams ārstu ieteikums ēst želejveida produktus, ja ir dažādas iekšējas asiņošanas.

Želatīns stiprina kaulus un locītavas.

Želatīnā esošie olbaltumi, fosfors un varš padara kaulus blīvākus un novērš osteoporozes veidošanos. Kolagēns uztur veselus skrimšļaudus, kā arī padara locītavas elastīgākas un kustīgākas. Hondroitīns noņem iekaisumus locītavās, tāpēc želatīnu uzskata par vienu no efektīvākajiem līdzekļiem pret artrītu.

Uz želatīna bāzes gatavotie ēdienus iesaka lietot pēc kaulu lūzumiem. Ieteicams tādus ēdienus lietot uzturā arī sievietēm klimaksa laikā, kad no organisma intensīvi skalojas ārā kalcijs.

Želatīns uzlabo vielmaiņu

Nonākot barības traktā un saistoties ar ūdeni, želatīns darbojas kā šķiedrviela: uzlabo zarnu peristaltiku un novērš aizcietējumu. Bez tam, tas stimulē kuņģa sulas izstrādi, kas nodrošina pareizu barības pārstrādi.

Un vēl želatīns atjauno kuņģa gļotapvalku. Tāpēc šo produktu ieteicams lietot cilvēkiem, kas slimo ar kuņģa – zarnu trakta slimībām.

Želatīns attīra aknas

Želatīns ir bagāts ar glicīnu, kas palīdz aknām aktīvi tikt vaļā no toksīniem, no veselībai bīstamiem radionuklīdiem un smago metālu sāļiem. Zinātnieki pierāda: organisms, kuram nepietiek glicīna, nav spējīgs pilnvērtīgi tikt galā ar detoksikāciju.

Želatīns stiprina imunitāti

Nostiprināt imūnsistēmu un palielināt organisma pretestību pret infekcijām un vīrusiem palīdzēs prolīns. Šī aminoskābe arī ir želatīnā. Starp citu, lai pastiprinātu prolīna iedarbību, vajag lietot C vitamīnu.

Želatīns uzlabo miegu.

Tas uzlabo miega kvalitāti. Cilvēki, kuri uzturā lieto želejas un citus želejveida ēdienus, vieglāk aizmieg un labāk guļ. Daudzi novēro arī miegainības mazināšanos un kognitīvo spēju uzlabošanos.

Normalizē hormonālo līdzsvaru.

No glicīna ir atkarīga insulīna un glutationa izstrāde. Pēdējais regulē estragona līmeni- tā pārlieku augsto līmeni sievietes organismā uzskata par vienu no vēža rašanās iemesliem.

Saglabā ādas jaunību

Kolagēns padara ādu tvirtu un elastīgu, tāpēc želatīnu saturošu ēdienu lietošana palīdz tikt galā ar strijām un celulītu. Šādu produktu lietošana aktivizē ādas šūnu atjaunošanos, lieliski pasargā to no novecošanās nodrošina tās veselīgu izskatu.

Uzlabi matu, nagu un zobu stāvokli.

Keratīns, kolagēns un virkne mikroelementu, kas nonāk organismā kopā ar želatīnu, uzlabo matu, nagu un zobu veselības stāvokli. Ievērojamu uzlabojumu var manīt jau pēc nedēļas.

Nav novērots, ka kādam cilvēkam nebūtu ieteicams lietot želatīnu, alerģiskas reakcijas šis produkts izraisa reti. Tomēr pārāk ilgi lietot to kā pārtikas piedevu nav ieteicams, tas var novest pie asiņu sabiezēšanas un paaugstināta asinsspiediena.

Kā lietot želatīnu

Želatīnu organisms var saņemt ne tikai gardu ēdienu sastāvā ( želejas, suflē, zefīrs, galerts u.t.t.), bet arī tiešā veidā. Diennakts norma, kas organismam nepieciešama , ir aptuveni 1-2 ēdamkarotes. Želatīnam vajag uzdzert siltu ūdeni ar C vitamīnu, kas palīdzēs organismam želatīnu uzņemt. Kurss – 4 nedēļas, pēc tam jāietur pauzi.

Vēl viena recepte, kas palīdzēs atbrīvoties no liekā svara un palielināt muskuļu masu. Izmatojot šo recepti, pēdējai ēdienreizei jābūt ne vēlāk kā 3 stundas pirms gulēt iešanas. Pirms nakts miega jāizdzer dzēriens, kurš sastāv no 1 ēdamkarotes želatīna, kas izšķīdināts 1/3  glāzes auksta ūdens un ¾ glāzes siltas kumelīšu tējas.

Āŗīgai lietošanai želatīns arī derēs. No tā var pagatavot vanniņas nagu stiprināšanai, maskas matiem un sejas ādai.

Maska matiem. Pagatavo šķīdumu no 2 ēdamkarotēm želatīna pulvera, glāzes silta ūdens, 2 tējkarotēm etiķa un tikpat daudz medus. Gatavu maisījumu iesmērējiet matos, paturiet 5 – 10 minūtes  un pēc tam izmazgājiet ar siltu ūdeni. Lietojiet šādu masku 1 – 2 reizes nedēļā – mati kļūs stiprāki un biezāki.

Maska sejai

Pagatavojiet kolagēna masku no 2 ēdamkarotēm želatīna, 4 ēdamkarotēm silta ūdens u 2 ēdamkarotēm citrona sulas. Maisījumu uzklājiet uz sejas, pēc 10 – 15 minūtēm nomazgājiet. Lai kādā veidā jūs arī izmantosiet želatīnu, labums veselībai būs jūtams.