Kā es kopju savu dracēnu, lai tā man augtu taisna un skaista. Draudzenes vienmēr man to prasa

Par augiem mūsu ofisā atbild galvenā grāmatvede Inese. Neraugoties uz to, ka viņai jau tā darba līdz kaklam, viņa paspēj telpas floru uzturēt kārtībā. Tieši Inese iemācīja mums pavairot vijolītes, un arī apgriezt dracēnu. Noderīgas iemaņas!

Un dracēna ir mūsu ofisa lepnums. Pus gadu pēc auga parādīšanās ofisā, mēs pamanījām, ka dracēna panīkst. Galotnes noliecās. Tad Inese ieteica dracēnu apgriezt.

Kā apgriezt dracēnu

Pieauguša dracēnas auga stumbri ir tievi un gari. Zem lapu smaguma augs sāk kļūt greizs. Protams, skats nav tas labākais. Par laimi, tas ir labojams. Vispirms ir jāapgriež dracēnas galotne. Svarīgi ir, lai griezumi būtu līdzeni, nevis vienādi.

5 cm zem lapām izdariet griezumus. Kad stumbri palikuši bez lapām, varat piedot augam skaistu izskatu. Saīsiniet stumbrus tā, lai tie būtu aptuveni vienāda garuma. Ja arī tie nebūs vienādi, nav nekas slikts. Tā augs izskatīsies apjomīgāks.

Pēc tam apkaisiet griezuma vietas ar koksnes oglēm. Tas pasargās no kukaiņiem. Jaunie dzinumi parādīsies pēc mēneša. Vispirms tie augs uz sāniem, pēc tam tieksies uz augšu. Tādā veidā var formēt dracēnas stumbru. Vienkārši un droši.

Ko darīt ar nogriezto daļu

Spraudeņi ir viens no vienkāršākajiem dracēnas pavairošanas veidiem. Nogrieztās galotnes var ielikt ar griezuma vietu ūdenī. Pēc pāris dienām tie izlaidīs saknes. Pēc tam var tos iestādīt augsnē. Protams, lielākam efektam griezumus vajadzētu apstrādāt ar sakņu palīdzību.

Izstādītie spraudeņi jāpārklāj ar plastikāta plēvi, lai uzturētu tiem labvēlīgu temperatūru. Noderēs ne tikai galotne, bet arī stumbra daļa. Var iestādīt gan vertikāli, gan horizontāli. Kā likums, spraudeņi apsakņojas 1-1,5 mēnešu laikā, bet dzinumi parādās jau otrā mēneša beigās.

Dracēna laikam ir viens no stilīgākajiem istabas augiem. Tā piedod mājas interjeram eksotisku izskatu. nenoslogojot to. Apgriezt dracēnu vajag akurāti, lai augs ātrāk tiktu galā ar stresu un priecētu jūs ar jaunām lapiņām.